Víte, jak připravit nemovitost na prodej? Home staging vám pomůže prodat nemovitost za vyšší cenu a za kratší dobu. Prozradíme, jak zútulnit interiér před pořízením fotografií do inzerátu a před prohlídkami zájemců. 

Co je home staging? 

Home staging je příprava domu nebo bytu, aby vypadal atraktivněji a aby se co nejrychleji a co nejvýhodněji prodal. Home staging se proto využívá pro pořízení fotografií upraveného interiéru, které se vloží k inzerátu, nebo také k prohlídkám zájemců o nemovitost. 

Díky home stagingu si potenciální nájemci nebo kupci dokáží lépe představit, jak nemovitost vypadá, když je zařízená. Cílem je interiér zútulnit a zabydlet, ale zároveň dát zájemcům prostor pro svou vlastní fantazii. Aby si uměli snadno představit, že v nemovitosti bydlí. 

Co není home staging? 

Home staging není o rekonstrukci nemovitosti. Pokud potřebuje nemovitost opravit střechu, zateplit nebo vyměnit nefunkční kotle, home staging to nespraví. Nemá nic společného ani s bytovým návrhářstvím. Doplňky a zařízení interiéru jsou osobním vkusem každého ze zájemců. Home staging se snaží o neutrální ztvárnění tak, aby kupující nebo nájemci viděli prostor, který se jim nabízí. 

Výhody home stagingu 

Home staging přináší řadu výhod. Které to jsou? 

1. Prodáte za víc 

Díky home stagingu budete moci navýšit cenu nemovitosti o desítky tisíc. Nebudete tak muset prodávat pod cenou. 

2. Prodáte rychleji 

Home staging má vliv i na rychlost prodeje. Podle průzkumu realitních kanceláří se nemovitosti s home stagingem prodávají o 79 % rychleji

3. Uděláte dojem 

Upravený a univerzální interiér bez osobních věcí se zájemcům zalíbí hned na první pohled. A to nejen při osobní prohlídce, ale už na fotografiích v inzerátu. 

4. Ušetříte 

Díky home stagingu nemusíte věnovat peníze ani čas do rekonstrukce. Dokážete totiž prodat i nemovitost před rekonstrukcí. Navíc si do nezařízeného interiéru můžete od realitních kanceláří vypůjčit nábytek, který vám společně s designéry ideálně rozmístí. 

Home staging: před a po

Home staging v praxi 

Základem home stagingu jsou kromě čistých, uklizených místností bez osobních věcí také prvky, které interiér zkrášlí. Příkladem jsou barevně sladěné polštáře a přehozy, záclony, čerstvé květiny nebo třeba obrazy. Jak připravit jednotlivé místnosti před focením nebo prohlídkami? 

Předsíň: Veškeré oblečení a boty schovejte do skříní nebo do botníku. Sundejte rodinné fotografie a díry od hřebíků zatmelte. 

Ložnice: Čistě povlečené peřiny ustelte a zakryjte přehozem. Oblečení a osobní věci schovejte do skříní. Týká se to i malé elektroniky, jako je fén, žehlička na vlasy nebo sušák na prádlo.  

Kuchyň: Na kuchyňské lince a stole by nemělo nic být. Proto schovejte utěrky, chňapky, mycí prostředky, ale také toustovač a varnou konvici. Nádobí umyjte a schovejte do skříně. Pro příjemný dojem můžete na stůl umístit mísu s čerstvým ovocem nebo vázu s květinami. 

Obývací pokoj: Schovejte drobnosti z polic – keramiku, suvenýry, fotky a podobně. Roztáhněte závěsy a před příchodem zájemců vyvětrejte. Na gauč naaranžujte polštářky a na konferenční stolek položte vonnou svíčku nebo jiný předmět, který vyvolá pocit útulnosti. 

Koupelna: Prostor kolem sprchového koutu, vany a umyvadla by měl být prázdný. Mýdla, šampóny, ručníky, žiletky, kartáčky na zuby a cokoliv dalšího schovejte. Snažte se, aby byl každý kout místnosti čistý. 
 

Home staging nechte na nás 

S home stagingem vám naše realitní kancelář ráda pomůže. Zvýšíme atraktivnost nemovitosti, a tím i její cenu. Pokud vás zajímá, v jakém rozmezí se pohybuje cena za home staging, je to obvykle od 5 000 Kč do 10 000 Kč – my ho pro vás ale ve vhodných případech provedeme automaticky jako součást prodeje nebo pronájmu.  Na nic nečekejte a kontaktuje nás.   

Rádi vám s home stagingem pomůžeme

Mgr. Hana Kalenská
realitní makléřka

Potřebuji pomoci
}

Mohlo by se vám hodit