Setkává se se zájemci, snaží se prodat za co nejvyšší cenu, umí komunikovat a vyzná se ve financích i právu. Zajímá vás, co všechno pro vás udělá realitní makléř? Čtěte dál. 

Kdo je realitní makléř? 

Realitní makléř je člověk, který zprostředkovává prodej či pronájem nemovitostí. Vyzná se ve financích i právu. Je to člověk komunikativní, který má rád práci s lidmi. Svým klientům se umí časově přizpůsobit a je také dobrý obchodník. 

Co dělá realitní makléř? 

Realitní makléř nabízí své služby v oblasti trhu s nemovitostmi. Vyhledává nemovitosti a sjednává podmínky prodeje nebo pronájmu. Jako člověk, který přichází každý den do styku s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, se vyzná v aktuálních trendech. S čím vám realitní makléř tedy pomůže? 

Najde vám nemovitost 

Hledáte pozemek, dům nebo byt? Realitní makléř se s vámi setká a bude se snažit zjistit, jaké jsou vaše představy o budoucím bydlení. Na základě toho vyhledá různé nemovitosti, které s vámi osobně projde, a pokud budete mít o nemovitost zájem, vyřídí veškeré smlouvy, jako je například přepis nemovitosti. Na realitního makléře se můžete obrátit i v případě, že chcete využít advokátní úschovu

Prodá/pronajme za vás nemovitost 

Pokud chcete nemovitost prodat, probere s vámi realitní makléř její specifika a určí tržní cenu, která nemovitosti odpovídá. Také vás spojí se zájemci o nemovitost, domluví prohlídky a může za vás vyřídit přepis nemovitosti.  

Vlastníte byt, který chcete pronajmout? I s tím vám realitní makléř pomůže. Při prohlídkách, které domluví, se kromě prezentace nemovitosti snaží najít dobrého nájemníka. Osobní setkání totiž hodně napoví o charakteru zájemce a díky makléřovi se vyhnete případným starostem s neplacením nájemného nebo se zničenou nemovitostí. 

Jaké další aktivity, které s prodejem a pronájmem nemovitosti souvisí, za vás realitní makléř vyřídí? 

  • Připraví nemovitost na profesionální focení pomocí takzvaného home stagingu. Některé realitní kanceláře (například Hledá se nemovitost) nabízejí tuto službu v rámci prodeje nebo pronájmu nemovitosti a jejím cílem je maximalizace prodejní ceny
  • Zajistí nafocení nemovitosti a její 3D prohlídku. 
  • Vytvoří popis nemovitosti, který zájemce informuje o vlastnostech nemovitosti. 
  • Vloží inzerát na realitní servery a sociální sítě a průběžně ho aktualizuje
  • Pomůže vám získat průkaz energetické náročnosti
  • Zajistí přípravu rezervační, zástavní i kupní smlouvy a zkoordinuje jejich podpisy. 
  • Zařídí převod energií, případně pomůže se zápisem do katastru nemovitostí
  • Pomůže při předávání nemovitosti novým majitelům nebo nájemcům. 

Realitní makléř by se kvůli podpisu různých smluv měl vyznat v právních záležitostech. Nejlepší možností je, pokud je realitní makléř zároveň i právník, jako je tomu v naší realitní kanceláři Hledá se nemovitost. Náš tým totiž tvoří právníci, kteří se v legislativě dokonale vyznají. 

Jaké jsou výhody spolupráce s realitním makléřem? 

Výhod je spousta. Ušetříte čas i nervy spojené s hledáním zájemců a osobními prohlídkami. Předejdete riziku, že narazíte na neplatiče, a také budete mít jistotu, že prodej a veškeré smlouvy budou v pořádku. Jelikož je realitní makléř obchodník, dokáže pro vás navíc vyjednat vyšší cenu při prodeji nemovitosti. 

Realitní makléř dělá téměř všechno 

Jako realitní makléři se vyznáme v nemovitostech, dokážeme se zorientovat v územním plánování, poradíme vám s financemi a smlouvami, máme smysl pro design, umíme komunikovat a prezentovat. Jsme prodejci i psychologové, kteří se snaží najít střední cestu a vyhovět oběma stranám. Světu realit opravdu rozumíme, protože se v něm pohybujeme už řadu let. Dokážeme proto splnit vaše očekávání a máte s námi jistotu, že vše proběhne v pořádku. Neváhejte nás kontaktovat.

Rádi vám s inzercí bytu pomůžeme

Mgr. Hana Kalenská
realitní makléřka

Potřebuji pomoci

  

}

Mohlo by se vám hodit